„Slow food łączy przyjemność z jedzenia z odpowiedzialnością, zrównoważonym rozwojem i harmonią z naturą”

Carlo Petrini, założyciel i prezydent Slow Food Global

Wydarzenia

Kucharz Doskonały

Konkurs „Kucharz Doskonały” organizowany jest od wielu lat. Organizatorem są Stowarzyszenie Otwarte Drzwi we współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Szefów Kuchni i Cukierników. 

Celem konkursu "Kucharz Doskonały" jest poszukiwanie kreatywnych i przeciwdziałających rutynie sposobów realizacji tradycyjnych form rehabilitacji. Finał IX edycji Ogólnowarszawskiego Konkursu Umiejętności Kulinarnych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną "Kucharz Doskonały" planowany jest na 28 maja b.r. w Centrum Techniki Kulinarnej DORAM w Warszawie (ul. Racjonalizacji 5).

Konkurs jest jednym z wielu przedsięwzięć Stowarzyszenia Otwarte Drzwi, adresowanych do osób z niepełnosprawnością intelektualną we współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Szefów Kuchni i Cukierni. Partnerem konkursu jest UM st. Warszawy.

Celem konkursu jest poszukiwanie kreatywnych i przeciwdziałających rutynie sposobów realizacji tradycyjnych form rehabilitacji. Umiejętne pokazanie atutów i realnych możliwości zawodowych i społecznych osób niepełnosprawnych przełamuje bariery, łamie niesprawiedliwe stereotypy.

Konkursowi towarzyszyć będą warsztaty a jeden z nich objeło patronatem nasze Stowarzyszenie. Finał 28 maja w Warszawie.

Więcej...

Wyjazd Studyjny SF - maj 2015

Najpierw zabierzemy Was do fabryki serów w Radzyniu Podlaskim gdzie powstają znane i cenione Skarby Serowara: Bursztyn, Rubin i Szafir. Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK ma ponad stuletnią tradycję z czego nie każdy zdaje sobie sprawę. Pierwszy zakład mleczarski w powstał w latach 30-tych ubiegłego wieku.  Obejrzymy jak wygląda proces produkcji sera i będziemy mogli zaopatrzyć się w przyzakładowym sklepiku. Następnie pojedziemy do Cegłowa, gdzie metodami tradycyjnymi wytwarzany jest ser kozi, znajdujący się na najsmaczniejszej liście ministerialnej http://www.minrol.gov.pl/. Na miejscu będzie można kupic  także inne ekologiczne produkty z gospodarstwa.  

Po tych inspirujących i do cna serowych doznaniach zabierzemy Was na piknik, gdzie w spokojnej atmosferze i przyjemnych okolicznościach przyrody miło się posilimy. Idealnie, prawda?

Szczegóły wkrótce!

Więcej...

Zapisz się na nasz newsletter!