Perełki cukrowe | cukieteria.pl

Dekoracja słodkich wypieków to jeden z ulubionych etapów w pieczeniu ciast, ciasteczek, tortów czy deserów. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów jadalnych dekoracji, za pomocą których można przyozdobić każdy wyrób cukierniczy, nadając mu unikatowych walorów wizualnych. Jednymi z najpopularniejszych produktów do dekoracji wypieków są perełki cukrowe, które występują w różnorodnej wielkości i kolorystyce. Dekorowanie wyrobów cukierniczych tego typu ozdobami może być czasochłonne, ale efekt jest spektakularny.

Perełki cukrowe
obrazek prezentujacy

Perełki cukrowe na tort - jak dekorować?

Aplikacja cukrowych perełek na tort wymaga odpowiedniego przygotowania powierzchni ciasta. Ważne, aby kuleczki odpowiednio przyczepiły się do poszczególnych warstw wypieku. Można delikatnie zatopić je w kremowej, zastygającej masie lub postawić na lukrową polewę, która charakteryzuje się delikatną lepkością. W zależności od indywidualnej wizji artystycznej perełki można aplikować przy użyciu szpatułki, wykałaczek czy dłoni. Jeśli decydujemy się na wymagający wzór, warto pracować warstwowo i stworzyć prowizoryczny projekt dekoracji np. na kartce.

Perełki na tort - rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów cukrowych perełek, które różnią się między sobą przede wszystkim kolorystyką, wielkością oraz twardością. Najbardziej uniwersalne są kuleczki w kolorach srebrnym, złotym i perłowym, ponieważ doskonale nadają się do dekoracji wielu rodzajów tortów – niezależnie od okazji. Mniej oczywista kolorystyka (np. fiolet, zieleń, róż, błękit) doskonale sprawdzi się w przypadku wypieków tworzonych na specjalne jubileusze czy urodziny. Warto zaopatrzyć się w kilka rodzajów perełek, aby zapewnić sobie pełnię możliwości przy realizacji wizji dekoracyjnych.

Gdzie kupić perełki cukrowe?

Decydując się zakup perełek cukrowych do realizacji szalonych i niepowtarzalnych wyrobów cukierniczych, warto postawić na sprawdzonych sprzedawców, którzy oferują bogatą ofertę różnych rodzajów elementów dekoracyjnych. Bogata oferta kuleczek dostępna jest m.in. na stronie cukieteria.pl. Różnorodność kolorystyczna, konkurencyjna cena, a także szybka realizacja zamówień to aspekty, którymi wyróżnia się sklep cukieteria.pl. Wysoką jakość usług sprzedażowych potwierdzają opinie setek zadowolonych klientów.